0%

نورو مانیتورینگپروفسور حسن عشایری استاد تمام دانشگاه علوم پزشکی ایران(دانشکده ی علوم توانبخشی) و عضو وابسته تیم نورومانیتورینگ پارس سال ۱۳۲۰ هجری‌شمسی در تبریز متولد شد. تحصیلات ابتدایی را در مدرسه رشدیه آغاز و پس از اتمام آن وارد دبیرستان محمدیه (فردوسی) شد اما از کلاس یازدهم به تهران رفت و در آن شهر دیپلم گرفت. بلافاصله پس از اتمام دوره متوسطه راهی کشور آلمان شد و مدت ۲۰ سال در رشته نورولوژی (مغز و اعصاب) به تحصیل پرداخت و سرانجام از دانشگاه فرایبورگ دکترای مغز و اعصاب گرفت و همزمان موفق شد تخصص روانپزشکی نیز اخذ نماید.

این استاد برجسته و تلاشگر، با نشریات متعددی همچون اندیشه و رفتار، حرکت، علوم پزشکی ایران، نورولوژی، و نوروسایکولوژی همکاری نزدیک داشته و مقالات ارزشمندی برای درج در آنها به رشته تحریر درآورده است.

وی سال‌های سال به پژوهش درخصوص عصب مشغول می‌باشد که نتایج آن را در مراکز توانبخشی و درمانی دنیا پیاده‌سازی می‌کنند و گفته می‌شود در سایه همین تحقیقات قابل تقدیر ایشان بخش مهمی از مشکلات بیماران عصبی رمزگشایی و به مرحله درمان رسیده است.

دکتر عشایری در مراکز فرهنگی متعددی عضویت دارد که از مهم‌ترین آنها می‌توان به مؤسسه حمایت از حقوق کودکان، انجمن تلاشگران سلامت، انجمن دوستی ایران و آلمان، انجمن آسیب دیدگان اجتماعی، انجمن فرهنگی آریان‌پور، و انجمن کاربرد موسیقی در بهداشت جسم و روان اشاره کرد.

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.