0%

در کنفرانس نورویورولوژی عنوان شد

بیماری های نخاعی با همکاری ۴ گروه پزشکی قابل درمان است.
اولین کنفرانس بین المللی نورویورولوژی (INUS) با حضور پروفسور «هلموت مادرزباچر» رئیس انجمن جهانی نورویورولوژی، دکتر عباس بصیری رئیس انجمن اورولوژی ایران و پروفسور ابوالفضل رحیمی زاده رئیس انجمن پی و ستون مهره ی ایران و متخصصان علوم پزشکی از ایران و کشورهای آمریکا، انگلیس، اتریش، سوئیس، آلمان، اسپانیا، هلند، قطر و کویت در محل هتل اسپیناس به اتمام رسیده است.
دکتر مهری مهراد دبیر علمی اولین کنفرانس بین المللی نورویورولوژی گفت:بیماران نورویورولوژیک اغلب با مشکلات ادراری و با مشکل زمینه نورولوژیک به پزشکان مراجعه می کنند و این گروه به علت ضایعات متعدد و شکایات فراوان، جزو بیماران پیچیده هستند.
ازجمله بیماریهایی که در این زمینه قرار دارند می توان به بی اختیاری های ادراری، مثانه نوروژنیک، مثانه بیش فعال، ضایعات نخاعی که همراه با مشکل ادراری و مثانه، مشکلات کف لگن و بیماری های مادرزادی نخاع اشاره کرد.

او افزود درحوزه اورولوژی، با بیماری هایی روبه رو هستیم که فقط در محدوده کاری ما نیست و مشکلاتی از طرف سیستم عصبی و نورولوژی باعث می شود که مثانه بیمار اختلال پیدا کند.
این متخصص اورولوژی و فوق تخصص مثانه اظهارکرد: کلا مثانه، یکی از اندام هایی است که اگرعصب های آن حس پر شدن را به مغز انتقال ندهند احساس دفع ادرار و نیاز به آن در فرد به وجود نمی آید و مشکل ساز می شود.
وی توضیح داد: نورویورولوژی به حل مشکلات چنین بیمارانی می پردازد و این ترکیب در مثانه نوروژنیک (مثانه عصبی) ایجاد می شود و این یکی از معضلات درمان ماست.
مهراد یادآور شد: تعداد دیگری که مشکلات نورویورولوژی دارند افرادی هستند که به دلیل جراحی کمر، دیسک یا تصادفات و سوانح، نخاع آنها آسیب می بیند یا قطع می شود و در نتیجه، فرد دچار بی اختیاری یا احتباس ادرار می شود.
مهراد که در کنار پروفسور «توماس کسلر» از کشور سوئیس و پروفسور ابوالفضل رحیمی زاده متخصص جراحی مغز و اعصاب اعضای این تیم پزشکی را تشکیل می دهند، درباره جزئیات این روش جراحی جدید، گفت: این روش برای فعال کردن دوباره اعصاب اجرا می شود که طی آن، یک سوزن در انتهای نخاع، کار گذاشته  می شود که فرد اصلا وجود آن را حس نمی کند و سپس با اتصال یک سیم به آن، جریان الکتریسیته را منتقل می کند و موجب تحریک مثانه و بازیابی فعالیت آن می شود.

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.